Czerwcowe chwile

Właściwie to chyba już czas na lipcowe chwile, ale nie mogłabym pominąć czerwca. Bo wiele fajnych rzeczy się wydarzyło, którymi chciałabym się podzielić. A ostatnio nie miałam za dużo czasu na pisanie tutaj. Zaczynamy.

Primavera Sound

Pierwsze dni czerwca spędziłam na Primavera Sound Festival, i to chyba moje ulubione czerwcowe wspomnienie. Był to pierwszy festiwal na jakim byłam i na pewno nie ostatni. Do końca wahałam się czy kupić bilet czy nie, ale ostatecznie zdecydowałam, że tak. Mogłam zobaczyć mój ukochany zespół The xx. Atmosfera festiwalu była niesamowita!

primavera sound 2017 czerwcowe chwile

primavera sound 2017

Czerwcowe upały

W czerwcu Barcelona była bardzo gorąca, więc trochę czasu spędziłam na plaży (lub na ukrywaniu się przed słońcem 🙂

plaża w Barcelonie czerwcowe chwile

Carretera de las Aguas

Chyba niewiele osób myśląc o Barcelonie kojarzy ją z górami i lasami, raczej tylko z morzem i plażą. A w Barcelonie jest wszystko. Weekendy lubię czasem spędzić z dala od tłoku miasta. Idealnym miejsce jest Carretera de las Aguas, droga w parku de Collserola. Idąc można podziwiać niesamowite widoki na Barcelonę. Dziwię się, że odkryłam to miejsce tak późno. Pokazał mi je dopiero znajomy Katalończyk. Łatwo dojechać tam transportem publicznym i samochodem. Kiedy ja się tam wybrałam pogoda nie była najlepsza, dlatego widok jest trochę zamglony, ale i tak było super.

czerwcowe chwile

W parku natrafiłam na dosyć ciekawą roślinność.

Zdałam egzamin z hiszpańskiego!

Ah jak stresowałam się tymi wynikami! No dobra, właściwie byłam pewna, że zdam, ale nigdy nic nie wiadomo, egzamin był trudny. W każdym razie udało się. Było to poprzedzone godzinami nauki i pokonywania bariery mówienia w obcym języku. Na własnej skórze mogłam się przekonać, że mieszkając za granicą język nie napływa magicznie do twojej głowy (jak myśli wiele osób), zwłaszcza jeżeli z każdym możesz bez problemu porozumieć się po angielsku. Jeśli chce się mówić poprawnie, ważna jest nauka gramatyki i słownictwa. Oczywiście osłuchanie się bardzo pomaga i dzięki temu nauka jest o wiele szybsza. Ja w ciągu tych kilku miesięcy zrobiłam ogromne postępy. Kiedy rozpoczęłam kurs znałam jakieś podstawy i używałam hiszpańskiego tylko kiedy musiałam. Po zakończeniu (4 miesiącach kursu) potrafiłam rozmawiać z każdym o teraźniejszości, przeszłości i przyszłości bez większych problemów 😉 Przełamałam się i zaczęłam rozmawiać po hiszpańsku z każdym, nawet z osobami z którymi zazwyczaj rozmawiałam po angielsku. Po drodze popełniałam wiele błędów i zaliczyłam kilka śmiesznych wpadek, ale przez to najwięcej się nauczyłam.

Wędrówka w Cadaques

Katalonia to nie tylko Barcelona, bardzo lubię odkrywać tu nowe miejsca. W czerwcu wybrałam się do Cadaques, więcej pisałam o tym tutaj . Jestem pod ogromnym wrażeniem tego miejsca. Naturalne piękno zachwyca najbardziej.

cadaques

 

Kino pod gołym niebem na Montjuic

Ostatniego dnia czerwca zaczeło się kino na świeżym powietrzu na wzgórzu Montjuic. Wszystko odbywa się w magicznej atmosferze obok zamku Castell de Montjuic. Nie jest to zwykłe kino, i nie chodzi mi tylko o to, że odbywa się na świeżym powietrzu. Wszystko zaczęło się od koncertu, później wyświetlany był film krótkometrażowy, a na koniec film. W trakcie można delektować się lodami Ben&Jerry’s, które są rozdawane za darmo (możemy brać ile chcemy;)). My oglądaliśmy The Next Skin/La Propera Piel, mroczny film o nastolatku, który kilka lat temu zaginął w górach, a teraz powraca do rodziny, która nie do końca wie czy jest on naprawdę tym za kogo się podaje. I tak rozwija się akcja… Mi tak średnio podobał się film, na dodatek było zimno, więc trochę zmarzłam. Ale i tak bardzo mi się podobało. Filmy były wyświetlane przez cały lipiec, a jutro ostatni dzień, więc jeśli jesteście w Barcelonie, polecam się tam wybrać. Tutaj można kupić bilety i poczytać więcej o kinie.

Jedzenie

Lubię odkrywać nowe i ciekawe miejsca z jedzeniem w Barcelonie. W czerwcu odkryłam dwa nowe miejsca.

Tapas

Warzywna tarta i kawa

Sylwia

  • Karolina Jarosz Bąbel

    przepiękne widoki 🙂 a tarty bym z chęcią spróbowała 🙂

  • Globfoterka

    Gratulacje za zdanie egzaminu! Sama spędziłam 10 miesięcy w Szwecji i zrobiłam wyraźny postęp. 🙂 Teraz mówię już biegle.

    • https://www.sylwiaeverywhere.com sylwiaeverywhere

      Dziękuję! i też gratuluję nauczenia się nowego języka! Szwedzki brzmi pięknie 🙂