Barcelona w lipcu – kalendarz wydarzeń [2016]

BARCELONA W LIPCU 2016 KALENDARZ WYDARZEŃ LIPIEC W BARCELONIE

Na pewno wiele z was wybiera się w te wakacje do Barcelony. I słusznie, Barcelona w lipcu to zawsze dobry pomysł. Dużo słońca, piękne miasto, plaża, góry i długa lista miejsc do zobaczenia. Ale oprócz najbardziej popularnych zabytków warto wybrać się na jakiś event kulturalny albo muzyczny. Zrobiłam mały research i zebrałam dla was najciekawsze wydarzenia w lipcu. Do każdego wydarzenia dodałam linki i krótkie filmiki promujące wydarzenia. Każdy znajdzie coś dla siebie 😉

 

30 czerwiec – 7 sierpień: Kino plenerowe na plaży „Cinema Lliure a la Platja”

21:00, każdy czwartek i niedziela na plaży Sant Sebastia (Barceloneta)

Kino idealne? Kino na plaży! A do tego zupełnie za darmo. Warto się tam wybrać.

Program filmów

Wydarzenie Facebook

1 lipca – 5 sierpnia: Kino plenerowe Sala Montjuic

Kolejne kino plenerowe. Tym razem na Montjuic. W tym roku wyświetlane będą między innymi Truman, Thelma and Louise, Birdman, Amy, Casablanca, The Wolf of Wall Street.

Cena biletu to 6 euro i można go kupić tutaj: http://salamontjuic.org/en/2016-tickets-sala-montjuic

1 – 31 lipca: Festiwal Grecki (Grec Festival de Barcelona)

Jeśli chcecie poczuć się jak w czasach starożytnej Grecji, koniecznie wybierzcie się do ogrodów Teatru Greckiego (Jardins del Teatre Grec). Znajduje się tam amfiteatr, który zbudowano na grecki wzór, i od 1976 roku każdego lipca odbywają się tam przedstawienia teatralne, koncerty i pokazy tańca.

Program i bilety

teatre_grec_nit|źródło|

6-9 lipca: Surf Film Festival

Lubicie surfing? Koniecznie wybierzcie się na Surf Film Festival. Organizatorzy wybrali najlepsze, tegoroczne filmy o surfingu. To już czwarta edycja tego festiwalu w Barcelonie.

Program i bilety

9 lipca: Pride Parade (Parada Równości)

Marsz zaczyna się 0 17:00 na Plaza España, trasa przebiega przez Parallel, Passeig de Colom, aż do Moll de la Fusta. Barcelona ma w tym czasie wypełnić się kolorami. Tematem przewodnim jest transeksualizm. Po paradzie świętowanie i koncerty, wystąpią między innymi Lara Sajen (autorka hymnu parady “Poderosa”), Barei, Kate Ryan, Kym Mazelle, Verónica Romero, Scarlettes and DJ sets by Trend Twins and Rafha Madrid.

16 lipca 2016: SoundEat Festival 

Połączenie dobrej muzyki i dobrego jedzenia. Czego chcieć więcej? Wejściówka tylko 5 euro.

Bilety

Wydarzanie Facebook

15 – 17 lipca: Rock Fest Barcelona

Coś dla fanów muzyki rockowej, zespoły takie jak Iron Maiden, Slayer czy Anthrax.

Więcej informacji

16 lipca: Barcelona Beach Festival

A dla fanów muzyki house i techno Barcelona Beach Festival. Jak wskazuje nazwa, festiwal odbywa się na plaży. Wystąpią miedzy innymi: Axwell/\Ingrosso, David Guetta, Alesso.

Więcej informacji i bilety

23 lipca: Moritz Festival Era

Festiwal muzyki alternatywnej i elektronicznej odbywający się na terenach wiejskich, bliżej natury, gdzieś w środku lasu. Trzeba zabrać namiot lub przyczepę kempingową. W czasie festiwalu będzie można też kupić ekologiczne przekąski. Ciekawy i oryginalny pomysł.

Wydarzenie fb

Bilety

23 lipca: Summer Daze

Kolejny festiwal muzyki elektonicznej. Artyści: Marshmello, Matoma, Thomas Jack.

Więcej informacji

Bilety

Tak mniej więcej będzie wyglądała Barcelona w lipcu. Dużo festiwali, dużo muzyki, dużo dobrego kina. Zainteresowało Was jakieś z tych wydarzeń? Jeśli się na któreś wybieracie, dajcie znać 🙂

Sylwia